logo

Шпага славка беркути скорочено. Ніна Бічуя «Шпага Славка Беркути»

Шпага славка беркути скорочено Rating: 8,6/10 1284 reviews

«Шпага Славка Беркут» скорочено

шпага славка беркути скорочено

Пляшка вина, булка й оселедець - Лопух хотів. Хвороба причепилася, коли зійшов сніг, довелося два гарних зеле- них місяці пролежати в лікарні. «Шпага Славка Беркути» - шкільний роман, написаний Ніною Бічуєю і вперше виданий у 1968 році. Дівчинка на сцені анітрохи не скидалася на веселу, пустотливу й непосидющу Лілі Теслюк, від якої щомиті кожен міг сподіватися якоїсь каверзи чи просто дитячого вибрику. Тато не погрожував: «Я їм покажу! А коли усвідомив, що накоїв, вибіг з дому, а проте Лопу- ха вже вдома не застав. На гальорці тупотіли ногами й кричали: - Лі-лі! Але хіба в наш час діти не стають свідками, а то й жертвами загального осуду, підступності ровесників, протистояння в шкільному колективі? Опуститися до рівня інших і розчинитися серед колективу, бути таким, як усі, — не вихід. Це зворушливі розповіді про стосунки дітей, про взаємини між школярами і вчителями, між батьками і дітьми, про змужніння юнаків і дівчаток і про світ навколо них… Пропоную познайомитися з цією чудовою жінкою.

Next

«Шпага Славка Беркут» скорочено

шпага славка беркути скорочено

Чи згодні ви з тим, що Славка мають судити старшокласники? Запхав руки в кишені холодно було, морозом прихопило, зачервонило руки. Вона схилилася над Юльком, поправила ковдру, погладила прохолодною рукою синове чоло. Він чи не він купався у крижано-холодному потоці? Якщо, звісно, життя не ламає їх раніше… Життя било Славка найбільше за всіх, хоча, можливо, Стефко страждав ще більше. Може, вони думали - Славко Беркута скаже: «Це випадково, це про- сто безглуздий випадок», — і пояснить, як усе трапилось. Перекладач згадує, як Токарчук вперше завітала на львівський Форум видавців: «Це було у рік, коли до Львова приїздив Пауло Коельо. А потім мама змусила Славка піти навідати Юлька, бо інакше Славко показав би себе як боягуз.

Next

Шпага Славка Беркути (Ніна Бічуя) (Скорочено) » Підручники / ГДЗ

шпага славка беркути скорочено

У коридор вийшов Андрій Степанович. . Й у навчанні, й у спілкуванні. Андрій Степанович сказав: - Добре, що зустрілися. Вгорі вона була біло-прозора, а низом, ближче до тротуарів, — зелена й синя від неонового, студенішого за сніг вогню реклами. Бо ж тато міг також сказати: «Один раз повірили - досить. Розмірковував навіть, може, запитати в Юлька про мандарини любить він їх чи не любить.

Next

Шпага Славка Беркути (Ніна Бічуя) (Скорочено) » Підручники / ГДЗ

шпага славка беркути скорочено

» Говорить, що Славко хуліган, а насправді думає зовсім про інше. Прочитайте виразно за ролями главу «Стефко вдома» Прочитайте наступні шість глав повісті Н. Чи не здасться дикою та смішною фігура людини в такому незвичному одязі? Може, треба було побігти за ними? Висновок: Дуже сильна психологічна книга для середнього і старшого шкільного віку, яка буде цікава і дорослим. Частина твору, де змальовується суспільне середовище і життєві обставин, у яких формувалися риси характеру дійових осіб — експозиція. Подумати тільки, коли б Антон Дмитрович не підказав, що так треба зробити, — ні, ви тільки подумайте, як би все обернулось, чілдрен! Сидів у бібліотеці, здавши здивованій гардеробниці свою «бандуру», гортав без усякого інтересу строкаті сторінки якогось журналу? Говорячи про тексти Ніни Бічуї, не можна обминути мову — вона заворожує. Похапцем одягав Славко тренувальний костюм.

Next

Характеристика образів героїв твору «Шпага Славка Беркути». Конспект, 8 клас

шпага славка беркути скорочено

Я не винен навіщо мені ховатися? А за мить знову дивилась у вікно. Добігши до театру, я побачив, що з тих великих бічних дверей, звід- ки звичайно виходять артисти, вийшла на вулицю Лілі з мамою і батьком. Тож не запізнюйся, будь ласка. На Новому Львові — будинки за татовими проектами, а тато все одно дуже любить старий Львів, зовсім не схожий на Новий. І більше ані штриха, лише якийсь трохи сумний настрій угадувався за тим. Чи впливає і якщо так, то наскільки оточення на виховання дитини? Бо як інакше розцінювати його поведінку, як не проявом байдужості, коли Стефко погоджується допомогти Юльку знайти тих, хто помститься Славку замість юного розумника? Для того, щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і слухняними.

Next

ШПАГА СЛАВКА БЕРКУТИ

шпага славка беркути скорочено

Чи хлоп- чик справді повинен був продемонструвати вихованість? «Палац» купили на честь Славкового дня народження. Коні при такому освітленні стають таємничими; немов оживають, рухаються їхні буйні гриви, хлопець торкається пальцями тіней, ніби хоче намацати їх. Герої її повісті чимось схожі на всіх вас, нинішніх школярів. Ти в добрій формі, Беркута, тільки май на увазі нерви треба тримати, як поводи коня, бо можна зірватися. Тільки окремі деталі свідчать про те, що зображувані події розгортаються на тлі повоєнного життя радянської країни. І тільки людині вирішувати, як вчинити, а тоді відповідати за свої вчинки перед собою й світом.

Next

Ніна Бічуя. «Шпага Славка Беркути». Особливості композиції твору

шпага славка беркути скорочено

Цей персонаж всебічно характеризується автором, часто його іменем називається твір — головний герой. Чи правий був батько, змушуючи хлопчика сказати неправду? Славко Беркута хуліган і повинен відповісти за свій вчинок. Він справді не був у нас ні того, ні іншого вечора. Саме Ліля найбільше прагне допомогти Славкові, коли той потрапляє у біду, хоча раніше ображалася на нього за неуважність, яку вбачала у поведінці хлопця. Всі троє удаватимуть ніби нічого не трапилось.

Next

Ніна Бічуя «Шпага Славка Беркути»

шпага славка беркути скорочено

Щось би таке зробила, аби він на все життя за падлюку самого себе мав, щоб він сам на себе не міг би ніколи подивитись. Може, розібратися в симпатіях і антипатіях - це також визначити міру максимального навантаження? Пляшка вина, булка і оселедець — Лопух хотів підкріпитися, перш ніж рушати на ту вулицю, котрою Славко Беркута мав повертатися додому з тренування. Я тебе просто не можу бачити, іди геть, чуєш? Теля дивилося на Стефка добрими, вологими очима і лизало в голе плече. Ділі Теслюк Вона сиділа за другою партою, біля вікна. Хлопець навіть не міг отямитися - невже його вчитиме цей симпатичний юнак, який щойно без усякого напруження й видимих зусиль завоював звання чемпіона республіки? Бічуї «Шпага Славка Беркути», значення моральних уроків, які подають нам герої твору; розвивати образне та аналітичне мислення, творчу уяву, навички психологічного аналізу, уміння характеризувати образи героїв твору, дискутувати про вплив оточення на виховання дитини, висловлювати міркування про справжню дружбу, чесність, взаємопідтримку й відповідальність, про моральний вибір у житті; виховувати усвідомлення важливості моральних чеснот у житті людини, дружби та підтримки батьків. Чи повинні батьки, на вашу думку, втручатися у стосунки дітей у таких випадках? Цю книгу треба читати уважно, довірливо, немовби ви — один із її співавторів. Вона взагалі нічого не говорила.

Next

ШПАГА СЛАВКА БЕРКУТИ

шпага славка беркути скорочено

У книзі Ніни Бічуї ідеології немає, хоча історичне тло епохи присутнє, але епоха виписана так тонко і з такими психологічними деталями, що сприймається як повноцінний художній світ, який не потребує від юного читача додаткових знань про реальність. Знервовано м'яв шапку й не дивився на жінку. Та ще й заховався після всього. Гірше було те, що в Юлька погано згорталася кров. Настка говорила, як доросла, її гострі плечі якось нервово рухалися під коричневою шкільною сукнею. Недовірливо дивився на ліка- ря — цей високий, широкоплечий дядечко, мабуть, кепкував собі, бо ж ніякого екзамену він не складав, а лежав у лікарні; з тугою думав, що не можна буде грати у футбол, бігати, стрибати. Авторка займає однозначну позицію в зображенні цього явища.

Next

Шпага Славка Беркути (Ніна Бічуя) (Скорочено) » Підручники / ГДЗ

шпага славка беркути скорочено

Її життя сповнене цікавим досвідом, яким вона радо ділиться. Правду мовивши, Лілі було дуже соромно, але ж хіба годиться отак відразу каятись! Я, мов дурник, повторював: - Слово честі, не міг, це було дуже відповідальне змагання. Діалог поколінь, батьків і дітей, їх стосунків. Натомість у тренуваннях Славка дівчинка бачить лише розвиток фізичних здібностей, не розуміючи, що бойові мистецтва мають під собою важливу світоглядну філософію. У його серці немає місця підлості. Обладнання: підручник, портрет Ніни Бічуї, кошик та питання, інформаційні пакети. Повідомлення теми та завдань уроку ІІІ.

Next